Evocasa Optima
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Rezolvari/Solutionari/Propuneri

3 participanți

In jos

Rezolvari/Solutionari/Propuneri Empty Rezolvari/Solutionari/Propuneri

Mesaj  Baschir Laurentiu 8/4/2013, 03:39


Incepand cu data de 17.04.2013 , In zilele de MIERCURI si VINERI in intervalul orelor 19:30 - 20:30 (1h/zi) puteti solutiona probleme/intrebari legate de blocul nostru la sediul Asociatie (parter intrare spatiu biciclete). Pe aceasta cale incercam aerisirea subiectelor sedintelor propuse. (pe viitor).

Baschir Laurentiu
Admin
Admin

Mesaje : 56
Data de inscriere : 18/02/2011

Sus In jos

Rezolvari/Solutionari/Propuneri Empty Cota Indiviza

Mesaj  Americanu 14/4/2013, 08:57

Salut,
Sunt Florin de la ap.34 si inca astept un raspuns in scris la mail-urile trimise din 28 Martie 2013 cu modul de calcul al cotei indivize.

Americanu

Mesaje : 38
Data de inscriere : 14/01/2011

Sus In jos

Rezolvari/Solutionari/Propuneri Empty Intalnire 19.04.2013

Mesaj  Bogdan25 17/4/2013, 03:21

Buna ziua,

Apreciez aceasta propunere de a ne intalni si dezbate si o consider foarte utila.
Vineri, 19.04.2013, o sa fac tot posibilul sa ma prezint la locul indicat.

Ca sa nu pierdem timpul, va rog sa pregatiti:
1. Statutul asociatiei
2. Procesul verbal al adun generale de constituire
3. Acordul de asociere (inclusiv documentul prevazut in Legea Asociatiilor de Proprietari 230/2007, art 6, alin 3, lit d,e, respectiv "enumerarea si descrierea partilor aflate in proprietate comuna" si "cota parte indiviza ce revine fiecarui proprietar din proprietatea comuna")
=> voi dori o copie, deci va rog fie imi faceti si va platesc, fie imi scanati, fie imi predati si vi le restitui. sau orice alta varianta ce rezolva problema.

Subiectul discutiei: cota utilizata in calculul intretinerii apartamentelor (al meu 25).

Efectiv, o sa va rog sa imi descrieti:
- cum ati respectat art 48, alin 1
"Stabilirea şi repartizarea sumei care priveşte proprietatea comuna ce revine fiecãrui proprietar din cadrul condominiului se fac proporţional cu cota-parte indivizã din proprietatea comuna."
- cine a decis si in baza carui drept, prevazut in care act - modificarea cotei utilizate in calculare

Am avut o foarte buna comunicare pana in prezent si din respect fata de dumneavoastra, doresc sa am aceasta intalnire anterior formarii unei opinii cu privire la ce s-a intamplat pana in prezent. Din partea mea, daca mai sunt doritori sa participe la aceasta discutie, in cadru civilizat - sunt bineveniti.

Multumesc,
Bogdan Zurbagiu
Ap 25
0766.30.22.86

Bogdan25

Mesaje : 12
Data de inscriere : 14/04/2011

Sus In jos

Rezolvari/Solutionari/Propuneri Empty Re: Rezolvari/Solutionari/Propuneri

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum