Evocasa Optima
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

reparatii subsol

5 participanți

In jos

reparatii subsol Empty reparatii subsol

Mesaj  bogdan.popa 24/6/2012, 13:50

buna seara
la ultima sedinta de bloc se stabilise (de catre ADAMA) ca luni sa inceapa reparatiile la subsol.
S-a intamplat ceva legat de subiect?

bogdan.popa

Mesaje : 33
Data de inscriere : 02/03/2012

Sus In jos

reparatii subsol Empty Re: reparatii subsol

Mesaj  Baschir Laurentiu 25/6/2012, 05:46

vom avea o intalnire cu cei de la danya cebus ce se ocupa cu garantia si in urma acesteia vom avea informatii !

va salut !

Baschir Laurentiu
Admin
Admin

Mesaje : 56
Data de inscriere : 18/02/2011

Sus In jos

reparatii subsol Empty Reparatii parti comune

Mesaj  Americanu 29/6/2012, 04:53

Salutare.
Dupa cum vedeti,ei asteapta sa treaca timpul si sa iasa din GARANTIE.E timpul sa actionam mai energic impotriva lor.Haideti sa mai fixam inca o sedinta si sa ne punem de acord cum actionam in continuare.Ar fii bine la urmatoarea sedinta sa participe TOATA lumea pentru ca pe toti cred ca ne intereseaza in accceasi masura.Toate viiciile de constructie din viitorul apropiat o sa fie suportate de Asociatia de Propietari.Mai trebuie discutate furturile de curent si apa,pentru care eu propun sa facem Reclamatie la Politie.Eu am vorbit deja cu un avocat care ne poate asista in viitoarele procese.
Astept un semn din partea voastra cu propunere de Sedinta cat mai curand posibil.

Americanu

Mesaje : 38
Data de inscriere : 14/01/2011

Sus In jos

reparatii subsol Empty Re: reparatii subsol

Mesaj  Bogdan25 30/6/2012, 10:32

Salut!
Cu cat mai repede.. cu atat mai bine. Saptamana viitoare dupa 19:30.

Bogdan25

Mesaje : 12
Data de inscriere : 14/04/2011

Sus In jos

reparatii subsol Empty Re: reparatii subsol

Mesaj  bogdan.popa 1/7/2012, 10:32

punem anunt pt. saptamana ce vine miercuri sedinta?

bogdan.popa

Mesaje : 33
Data de inscriere : 02/03/2012

Sus In jos

reparatii subsol Empty Reparatii subsol

Mesaj  Americanu 29/7/2012, 02:26

Salutare!
Am vizitat de curand subsolul si am vazut ce reparatii s-au efectuat.La prima vedere reparatiile au fost facute de mantuiala,dupa parerea mea,singurul lucru bine facut fiind zidul care desparte subsolul blocului nostru de cel unde se afla santierul.Au facut un zid de aprox.50 cm inaltime prelungit cu rigips sau ceva placaj.Asta e bine ca nu mai vine apa direct la noi dar nici nu mai putem vedea ce se intampla dincolo de acest zid-paravan.Vom vedea la prima ploaie mai serioasa ce se inampla.Vreau sa anunt pe aceasta cale ca cei care au facut reparatiile nu au chemat pe nimeni de la Asociatia de Propietari sa faca o receptie la lucrarile de reparatie.Cred ca ar fii bine sa mai facem o Sedinta si impreuna cu cineva experimentat in constructii sa verificam cat de bine au fost facute reparatiile.Dupa parerea mea au fost facute de ochii lumii si cred ca la prima ploaie mai serioasa o sa cada tot ce au facut.ATENTIE!!! O SA IASA DIN GARANTIE !!! si Asociatia o sa plateasca in viitorul apropiat orice reparatie la partile comune.Trebuie sa luam atitudine.Astept propunere de SEDINTA la care sa vina TOTI locatarii.Propun pentru cei care nu participa la sedinta sa le fie lor imputate reparatiile ulterioare.Nu se poate ca la fiecare sedinta doar 10-15 peroane(cam aceeasi) iar restul sa nu le pese de problemele blocului.Daca nu le pasa,atunci sa nu vina sa tipe cand o sa vada la intretinere cheltuielile cu reparatiile.Astept propuneri.FLORIN

Americanu

Mesaje : 38
Data de inscriere : 14/01/2011

Sus In jos

reparatii subsol Empty Re: reparatii subsol

Mesaj  bogdan.popa 30/7/2012, 09:53

Propun fixarea pana la sfarsitul saptamanii a unei date pentru sedinta locatarilor in care principalul subiect sa fie legat de reparatiile efectuate si pentru expertiza asupra constructiei/reparatiilor.
Cred ca este mai indicat sa platim acum o expertiza autorizata decat sa ne trezim cu cine stie ce probleme ulterioare.
Sper ca toti locatarii blocului sa dea dovada de receptivitate si sa participe la sedinta.

Bogdan

bogdan.popa

Mesaje : 33
Data de inscriere : 02/03/2012

Sus In jos

reparatii subsol Empty Re: reparatii subsol

Mesaj  Dana Gheorghe 31/7/2012, 07:35

Buna Seara,
La ultima sedinta am lipsit din cauza serviciului,dar la urmatoarea cu siguranta am sa particip,si daca se poate sa-l rugam si pe domnul Titica sa participe,deoarece am purtat cu dumnealui o discutie pe mail unde eu ii cer explicatii cum face calculele si dansul imi explica legea nu stiu care ,care implica executor judecatoresc...a reusit sa-mi strice ziua! Sunt restanta la intretinere,si am spus clar si raspicat ca am sa depun banii dupa ce primesc explicatii si ma lamureste,pe banii mei nu accept greseli,si nu imi spune mie ca are drept asupra bunurilor mele pentru 600 de euro Smile .
Alta problema mai am cu paza,care pazeste curtea de noi ,proprietarii,mai ceva ca ofiterii de la Jilava,noaptea pun lanterna in ochi exact ca la puscarie,dar strainii se plimba in bloc ca la muzeu ziua,iar in curte poate intra orice masina mai putin ale noastre fie si pt 15 minute.
Si daca mai au vecinii ceva de comunicat,spuneti oameni buni in sedinta nu va mai feriti atat si puneti biletele in lift ,in usa,pe pres,sau duceti-va la om la usa si spunetii ce va deranjeaza,e chiar aiurea sa vedem in lift ca nu stim care merge pe tocuri in casa si e deranjat celalalt,Spune-i in fata,dute la usa...bn ca nu sta nimeni la 4 sub mine Smile)
Sunt multe de vorbit.
Seara Buna.

Dana Gheorghe

Mesaje : 15
Data de inscriere : 31/07/2012

Sus In jos

reparatii subsol Empty Reparatii subsol

Mesaj  Americanu 31/7/2012, 12:49

Salut.Am fost azi la subsol cu un reprezentant Danya Cebus sa-mi arate ce-au facut ei.Din cele spuse,zice ca e ok ce-au facut ei..DAR,trebuie sa chemam pe cineva cu experienta in domeniu ca mie nu mi-a mirosit prea bine.La panoul electric,cica au lucrat oamenii lui Catalin.Acum dupa ploaia asta ar trebuii maine sa vedem daca s-a intamplat ceva.Oricum trebuie sa chemam pe cineva cu experienta in constructii sa ne faca o expertiza.ASTEPT PROPUNERE PENTRU SEDINTA.
P.S. Pentru vecina de la 40..vezi ca locuieste cineva la 4 sub tine Very Happy

Americanu

Mesaje : 38
Data de inscriere : 14/01/2011

Sus In jos

reparatii subsol Empty Re: reparatii subsol

Mesaj  Dana Gheorghe 31/7/2012, 23:06

Smile) Vecine habar nu aveam!Nu cunosc.dar daca deranjez sa-mi spuna Wink Acum... sunt si eu tanara,am 25 de ani,mai ascult si eu o muzica,mai vin fetele astea la mine...asa e la bloc.Daca vroiam liniste ma duceam la curte.Smile

Dana Gheorghe

Mesaje : 15
Data de inscriere : 31/07/2012

Sus In jos

reparatii subsol Empty Re: reparatii subsol

Mesaj  Dana Gheorghe 31/7/2012, 23:10

Propun sedinta pentru sambata 04.08.2012 ora 18:00

Dana Gheorghe

Mesaje : 15
Data de inscriere : 31/07/2012

Sus In jos

reparatii subsol Empty Re: reparatii subsol

Mesaj  bogdan.popa 1/8/2012, 12:33

am fost ieri seara cand ploua afara...nu am vazut sa se infiltreze..inca, mai este un loc unde este ud...cred ca acolo este teava fisurata..
bogdan

bogdan.popa

Mesaje : 33
Data de inscriere : 02/03/2012

Sus In jos

reparatii subsol Empty Re: reparatii subsol

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum