Evocasa Optima
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

DEZAMAGIRE

3 participanți

In jos

DEZAMAGIRE Empty DEZAMAGIRE

Mesaj  Americanu 23/1/2013, 23:10

BUNA ZIUA.
SUNT FLORIN DE LA AP.34 SI SUNT DEZAMAGIT DE REZULTATUL SEDINTEI DE ASEARA 23.01.2013.MAI SUNT DEZAMAGIT SI DE PRESEDINTELE SI VICEPRESEDINTELE ASOCIATIE DE PROPIERARI.CAND M-A MUTAT IN ACEST BLOC,IN NOIEMBRIE 2010(ADICA PRINTRE PRIMII) DAN DAVID SI LAURENTIU BASCHIR ERAU FOARTE ACIZI INPOTRIVA DEZVOLTATORULUI LA SEDINTELE ORGANIZATE.SI ASTA MI-A INSPIRAT INCREDERE CA VOR LUPTA PENTRU BINELE LOCATARILOR.DUPA CE AU FOST ALESI PRESEDINTE SI VICEPRESEDINTE,LUCRURILE AU INCEPUT SA SE SCHIMBE.EU SIMT CA AU DAT MANA CU DEZVOLTATORUL CHIAR DACA MAI SUNT MULTE LUCRURI DE PUS LA PUNCT.SE ACOPERA UNUL PE CELALALT.SUNT MULTE LUCRURI DE FACUT SI DE SPUS,DAR DUPA SEDINTA DE ASEARA,MI-AM DAT SEAMA CA NU AM CU CINE COLABORA.AM ADUS IN ATENTIE IN MAI-IUNIE 2012 PROBLEMELE CU REPARATIILE.CUM S-AU REZOLVAT SI REPARAT NU A VERIFICAT NIMENI.IN PRIMELE LUNI DIN 2012 CEI DE LA MONDOINSTAL AU GASIT CABLU DE CURENT AL ORGANIZARII DE SANTIER DE LANGA NOI CABLAT LA TABLOUL NOSTRU.CUM S-A REZOLVAT?LA MICA INTELEGERE.EU NU MAI AM INCREDERE IN CONDUCEREA ASOCIATIEI.
AM MULTE PROPUNERI PENTRU BINELE TOTUROR LOCATARILOR,DAR SE PARE NU SE VREA SA SE FACA MAI NIMIC.
EU NU M-A DAU BATUT SI O SA CONTINUI SA ADUC LA CUNOSTINTA LUCRURII CARE M-A DERANJAZA.
PE LANGA TREABA CU COTA INDIVIZA,M-A DERANJAZA CA AM PROPUS DE MULT TIMP SA SE FACA CEVA CU GENERATORUL DE CURENT PENTRU ASIGURAREA ENERGIEI PE SPATIILE COMUNE SI LA CENTRALA TERMICA.TREBUIE SA STITI CA DACA E O PANA DE CURENT,N-O SA AVEM NICI LUMINA,NICI CALDURA.
MI-AU DAT UN RASPUNS EVAZIV
O SA REALIZATI NUMAI ATUNCI CAND O SA STAM IN FRIG SI INTUNERIC.
ASTEPT URMATOAREA SEDINTA SI INITIATIVE DIN PARTEA LOCATARILOR CU CHEF DE TREABA

Americanu

Mesaje : 38
Data de inscriere : 14/01/2011

Sus In jos

DEZAMAGIRE Empty Re: DEZAMAGIRE

Mesaj  dandavid 24/1/2013, 04:30

Ma numesc Dan David si sunt presedintele corupt al asociatiei care a dat mana cu Adama si care acopera toate cele rele in asa fel incat Adama sa prospere pe spatele Asociatiei.
Nu am sa intru in polemica, legat de afimatiile dumneavoastra , sunteti liber sa va exprimati parerea la fel cum sunteti liber sa propuneti schimbarea actualului consiliu in asa fel incat sa va fie pe plac.
Din punctul meu de vedere problemele personale cu dezvoltatorul Adama trebuiesc rezolvate de fiecare personal si nu implicata Asociatia.
Legat de sesizarile repetate cu neregulile constructiei nu am sa va rapesc momentul de glorie ..va apartine .......eu stiu ca Laurentiu intocmise lista cu neregului cu mult innainte sa sesizati dumneavoastra, bineanteles ca interventia dumneavoastra a adus o presiune in plus in asa fel incat ele in mare parte au fost solutionate iar pentru asta va apreciez.
In urma sedintei de aseara eu am o lista in care 98% membrii asociatiei de proprietari doreste mentinerea actualei modalitati de calcul. Eu v-am explicat ratiunea pentru care eu personal sustin actuala modalitate de calcul, nu vreti sa o intelegeti. Ca o paranteza amuzanta : daca am face calculul pe apartament ar insemna scaderea costurilor Adama si punerea lor in facturile celorlalti .... as putea sa spun ca dumneavoastra trageti pentru Adama.
Despre generator imi pare nespus de rau ca nu ati avut rabdare aseara dar s-a discutat problema ..oricum am sa va pun la curent: si eu si Laurentiu cunoastem problema lui insa ce nu cunoasteti dumneavastra este ca el este montat in santierul Bogart exista reguli de acces in santier , protectia muncii etc. exista o oferta de revizie pentru el de acum 2 luni , investitia este maricica si asteptam sa discutam in aceasta sedinta depre costuri.....cam asta este marele secret pe care il ascundem legat de generator.

Eu repet invitatia de a ne intalni si discuta depre probleme si gasirea solutiilor de rezolvare.
Si ..da... nu mai sunt acid la adresa dezvoltatorului Adama pentru ca am obosit nu duce nincaieri prefer calea dialogului si va asigur ca nu in interes personal.

O zi buna
Dan David


Ultima editare efectuata de catre dandavid in 24/1/2013, 06:45, editata de 2 ori

dandavid

Mesaje : 77
Data de inscriere : 13/01/2011

Sus In jos

DEZAMAGIRE Empty Dezamagire

Mesaj  Americanu 24/1/2013, 05:40

Da.Nici eu nu vreau sa intru in polemica cu nimeni.Nu m-a cunosti.Nu am nevoie de glorie si pana la urma nici de respect.Dar nici voi sa mai asteptati respect din partea mea.Tot ce am facut am facut pentru toti locatarii,nu numai pentru mine.Am ramas surprins ca vad ca pe locatari nu prea ai intereseaza problemele aparute.Voi v-ati schimbat atitudinea de cand ati devenit Presedinte si Vicepresedinte.Asta m-a deranjaza!Nu ati mai raspuns la telefon,ati tot amanat sedinta asta.Cine nu vrea sa comunice?Stiti bine ca eu v-am tot cautat,nu voi pe mine.Imi mentin in continuare parerea ca aveti o alta relatie cu Dezvoltatorul si nu mai reprezentati eficient si corect locatarii.Eu nu mai am nimic cu Dezvoltatorul,dar nici nu pot avea incredere in ei dupa ce au incercat sa m-a insele si sa m-a execute silit asta vara.Eu raman acelasi,nu m-a dau dupa cum bate vantul.

Americanu

Mesaje : 38
Data de inscriere : 14/01/2011

Sus In jos

DEZAMAGIRE Empty Re: DEZAMAGIRE

Mesaj  Baschir Laurentiu 24/1/2013, 06:33

Buna ziua,

Sunteti dezamagit de noi pentru ca : a trebuit la inceput daca va aduceti aminte indiferent de ora sa ridic siguranta blocului de la panoul de tensiune (benevol), ca am stat la cozi infernale pentru actele asociatiei in vederea infiintarii, ca am stat la alte cozi pentru furnizorii de electricitate si gaze in concediu pentru bunastarea si bunul mers al blocului, ca am scos bani din buzunar pentru stampila asociatiei, ca am platit combustibil pentru drumurile prin tot orasul pentru finalizarea actelor, ca ne-am farmat rabdarea timpul si nervii de nenumarate ori in vederea rezolvarii problemelor blocului si ale proprietarilor de natura personala a acestora si nu numai, ca am platit telefoane luni intregi pentru interesul blocului in care locuim, ca am avut initiativa atunci cand nimeni nu era interesat, ca am pierdut zile intregi pentru solutionarea problemelor diverse de intretinere si contractare a firmelor aferente intalniri si discutii interminabile etc...

Nu doresc sa am parte de recunostinta vesnica dar nici nu accept fiu ponegrit si de aceea va spun respectuos ca gresiti in legatura cu dezamagirea dumneavostra.

Din punct de vedere al asociatiei pentru tot ce am facut pana acum nu ma acopar cu nimeni deoarece nu am nimic de ascuns.

Nu inteleg de ce spuneti ca nu va da-ti batut pentru ca nu sunteti in nici o lupta cu nimeni si deasemenea nimeni nu este impotriva dumneavoastra.

In privinta colaborarii despre care vorbiti, nu s-a pus problema de nici un refuz in propunerile dumneavostra de pana acum .

Este dreptul dumneavoastra la opinie si de aceea daca asta simtiti ca nici una din tintele dumneavostra respectiv: Baschir Laurentiu sau David Dan nu au avut chef de treaba sau initiativa si asa cum spuneti v-ati pierdut increderea va rog sa propuneti schimbarea consiliului astfel incat sa existe o multumire in procent de 100% a proprietarilor.

Nu am dat niciodata nimanui raspunsuri evazive ba chiar am incercat pe cat posibil sa lamurim diversele neintelegeri sau ajutam pe cat posibil.

Sunt de acord cu orice intalnire/sedinta in vederea solutionarii oricarei nelamurii sau probleme daca este cazul !

P.S. Sunt curios sa imi explicati afirmatia "Voi v-ati schimbat atitudinea de cand ati devenit Presedinte si Vicepresedinte."

O zi placuta !
Laurentiu Baschir







Baschir Laurentiu
Admin
Admin

Mesaje : 56
Data de inscriere : 18/02/2011

Sus In jos

DEZAMAGIRE Empty Dezamagire

Mesaj  Americanu 24/1/2013, 07:10

Laurentiu,stii foarte bine cum stau lucrurile.Imediat dupa sedinta din Octombrie am intrebat cand ne vedem iar in Sedinta.K asa ramasese.Vezi si aici pe blog mesajele pe care le-am scris.Stii foare bine ca te-am sunat si nu ai raspuns.Ai raspuns dupa cateva incercari si ai spus ca esti foarte ocupat si nu poti sa pui afis cu sedinta.Mi-ai spus sa pun eu afis.Dar imediat dupa aceea ai fost tu deranjat de vecini ca-ti tropaie in fata usii si ai pus in secunda 2 afis.Apreciez ca te-ai zbatut inainte pentru locatari.De altfel stii ca ti-am propus sa te ajut cu diverse lucruri.Dar de ceva timp o schimbare in atitudine voastra a intervenit.Eu asta am simtit.Eu cred ca ati fraternizat cu Dezvoltatorul si v-ati consolidat pozitia.V-a sprijiniti reciproc.Bine,nici nu poti sa te pui asa rau cu ei pentru ca sotia ta lucreaza la ei.Apreciez ca aman2 imi vorbiti la pers a2a,dar nu e cazul.

Americanu

Mesaje : 38
Data de inscriere : 14/01/2011

Sus In jos

DEZAMAGIRE Empty Dezamagire

Mesaj  Americanu 24/1/2013, 08:00

Eu am propus doar Mentenanta si Contabilitatea sa fie impartita in functie de nr de apartamente.Tot nu inteleg ce face Firma de mentenanta si Contabilitatea mai mai mult pentru un apart.3 cam fata de un ap.2 cam???Puteti sa-mi explicati?Sau e mai simplu sa nu gandesti si sa votezi propunerea Presedintelui care locuieste la 2 cam.Eu n-am zis nimic de energia si caldura pe Parti Comune.Desi si aici se mai pot face economii..


Ultima editare efectuata de catre Americanu in 24/1/2013, 23:04, editata de 1 ori

Americanu

Mesaje : 38
Data de inscriere : 14/01/2011

Sus In jos

DEZAMAGIRE Empty Dezamagire

Mesaj  Americanu 24/1/2013, 08:43

EX.am gasit firma de servicii contabilitate+citire index cu 600 lei care lucreaza cu acelasi program(inclusiv factura)
Iar ING Bank are comisioane mult mai mici decat Pireus bank


Ultima editare efectuata de catre Americanu in 24/1/2013, 23:06, editata de 1 ori

Americanu

Mesaje : 38
Data de inscriere : 14/01/2011

Sus In jos

DEZAMAGIRE Empty Dezamagire

Mesaj  Americanu 24/1/2013, 11:38

Firma de contabilitate+citire index pentru 850 lei/luna verifica starea instalatiilor si curatenia in bloc si vine de 2 ori pe saptamana sa incaseze intretinerea.
Depinde cum alegem.
In scurt timp o sa vin cu o oferta si pentru firma de Mentenanta si intretinere lift.Toate ofertele o sa fie afisate la avizier la intarea in bloc.
Asta ca sa va arat ca m-a intereseaza sa scadem cu totii cheltuielile.

Americanu

Mesaje : 38
Data de inscriere : 14/01/2011

Sus In jos

DEZAMAGIRE Empty Dezaamagire

Mesaj  Americanu 25/1/2013, 13:10

Astept in continuare draftul de contract cu Mondo-Instal pentru a face o contra-oferta spre binele tuturor.O sa scadem cheltuielile cu Intretinerea cu cel putin 40% din ce este acum.

Americanu

Mesaje : 38
Data de inscriere : 14/01/2011

Sus In jos

DEZAMAGIRE Empty Re: DEZAMAGIRE

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum