Evocasa Optima
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

IMPORTANT

2 participanți

In jos

IMPORTANT Empty IMPORTANT

Mesaj  Americanu 8/2/2013, 12:42

Salut.
Sunt Florin de la ap.34 si am niste neclaritati.La intalnirea din 3 Feb.2013 au participat foarte putine persoane.Am intalnit vecini care ar fi vrut sa participe,dar au fost plecati in weekend.Ideea sa facem intalnirea Duminica nu a fost cea mai fericita.Tot vecinii cu care m-am intalnit au fost de acord ca ar trebuii sa mai facem o intalnire dar sa fie in cursul saptamanii si dupa ora 20.Am stabilit cu cei care au fost la ultima intalnire sa ne vedem iar Luni 11 Feb. la ora 20 pentru a continua discutiile cu Mondo Instal si despre restul ofertelor.Marti i-am trimis un sms Presedintelui Dan prin care l-am anuntat ca am gasit o oferta buna si pt.mentenanta la ascensoare si totodata l-am rugat sa puna un anunt pentru intalnirea de Luni 11 Feb.2013.Astazi,Vineri,imi trimite un mail prin care imi cere sa iau legatura cu cei care ne-au facut oferte sa-i intreb de niste autorizatii si imi spune ca el nu poate sa participe Luni la intalnire si nici urmatoarea saptamana.Mi-a recomandat sa iau legatura cu Laurentiu si Cristi.Dupa cateva schimburi de mail-uri am observat ca este deranjat ca tot insist sa ne intalnim sa clarificam problemele Asociatiei,recomandandu-mi la final sa nu-l mai abordez decat in Sedintele Asociatiei.Nu m-i se pare o atitudine corecta.Eu nu doresc decat sa comunicam mai bine si sa fie transparenta totala.Pentru asta trebuie sa ne intalnim mai des,mai ales ca am gasit oferte mult mai bune la pret la toate serviciile de care avem nevoie.Astept sa ne intalnim Luni 11 Feb. la ora 20 pentru a discuta de reducerea cheltuielilor de intretinere si luarea unor decizii cat mai repede in privinta asta.Timpul trece si e pacat de banii nostrii.O sa vin si cu elemente surpriza si teme de gandire.

Americanu

Mesaje : 38
Data de inscriere : 14/01/2011

Sus In jos

IMPORTANT Empty referitor la oferte si discutii

Mesaj  Cristian.Movila 8/2/2013, 23:31

Salut

Referitor la discutia de ieri, vreau sa va spun ca nu pot transmite mailuri personale de la servici si nu am putut intervenii.

Personal nu sunt de acord cu schimbarea firmei de mentenanta si de administrare deoarece sunt multumit de serviciile oferite si de pret. Au fost semnate contracte in cadrul adunarii generale a proprietarilor, fiecare a avut posibilitatea sa il citeasca, sa compare cu alte oferte, si decizia nu a fost luata unilateral de catre Dan sau altcineva din bloc.

Propun sa discutam o noua oferta la momentul in care se va apropia termenul la care aceste contracte expira.

Cristian.Movila

Mesaje : 36
Data de inscriere : 13/01/2011

Sus In jos

IMPORTANT Empty IMPORTANT

Mesaj  Americanu 8/2/2013, 23:52

Salut.Nu stiu de ce sunteti asa reticenti in a ne intalnii si discuta anumite aspecte ce privesc reducerea cheltuielilor.Sincer eu nu am citit Contractul cu firma de mentenanta dar cred ca nici ceilalti vecini nu l-au citit.E un contract pagubos pentru noi si nu stiu de ce nu se recunoaste asta.Nu am nimic cu firma de mentenanta,dar cred ca trebuie sa verificam daca isi respecta obligatiile din contract pe care noi toti platim.Cat de raspundere.....te rog Cristi sa-mi arati pasajul din Contract cu raspundera lor.Eu cer intalnire pentru clarificarea acestor lucruri.Cu privre la discutiile de pe mail cu Dan,o sa aduc copie dupa aceste discutii si trageti singuri concluziile.El mi-a trimis mail de pe adresa companiei si normal ca tot acolo i-am raspuns.Nu stiu de ce s-a suparat asa tare.In loc sa se supere,mai bine colaboram sa vedem cum putem reduce cheltuielile.Eu astept propietarii acestui bloc la intalnire Luni 11 Feb. ora 20.
Pe cine intereseaza discutiile despre reducerea cheltuielilor!!!

Americanu

Mesaje : 38
Data de inscriere : 14/01/2011

Sus In jos

IMPORTANT Empty Important

Mesaj  Americanu 24/2/2013, 09:03

Salut.Sunt Florin de la ap.34,Optima.Contractul cu Mondo Instal se poate rezilia,numai daca se vrea lucrul acesta.Contractul are clauze abuziva.Un avocat poate sa rezolve asta fara prea mai probleme,daca nu se rezolva pe cale amiabila.Tot in Contract scrie ca daca nu se respecta una din conditiile din Contract,acesta isi pierde valabilitatea.Iar cei de la Mondo Instal nu si-au indeplinit obligatiile din Contract.S-au obligat sa ne asigure un fochist min.2 ore/zi si nimeni pana acum nu a putut sa-mi spuna cine este acea persoana,desi a trecut mai bine de 1 an din Contract.Mai sunt servicii din contract pe care ei nu le executa,decat pe hartie.Eu in ultimul timp am tot incercat sa clarific niste lucruri,dar n-am avut concursul celor din Comitetul Asociatiei.Am descoperit faptul ca eram indusi in eroare cu privire la intelegerea cu cei de la Gila prin care ei trebuie sa plateasca 700 lei/luna din factura de curent pentru consumul de la subsol unde ei au 99%din locurile de parcare.De 1 an nu au platit nimic,desi noi eram informati altfel.Cine trebuia sa verifice aceste lucruri?Am mai descoperit ca ei nu platesc nimic pentru cheltuielile de Parti Comune pentru boxele de pe palier si subsol,nici pentru locurile de parcare.Eu cred ca de aici se mai pot reduce cheltuielile.


Americanu

Mesaje : 38
Data de inscriere : 14/01/2011

Sus In jos

IMPORTANT Empty Re: IMPORTANT

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum