Evocasa Optima
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

SEDINTA 15.05.2013

2 participanți

In jos

SEDINTA 15.05.2013 Empty SEDINTA 15.05.2013

Mesaj  Americanu 15/5/2013, 20:31

Salutare.
Sedinta din 15.05.2013 s-a desfasurat in acceasi nota de dezinformare si inducere in eroare.Nu se spune tot adevarul.Am cerut sa vina administratorul Dan Titica sa explice clar ce prevede legea 230/2007.Spre sfarsit a intervenit Mircea Dicu care face administrare blocuri si a mai lamurit niste lucruri.Este gresita ideea ca daca punem pe nr de persoane v-a creste mult intretinerea.Pe nr de persoane se pun doar cateva cheltuieli.Procentul de 30% pierderi la caldura poate fi mentinut in continuare daca e votat in Adunarea Asociatiei.Numai sa se vrea!
Alt aspect care m-a deranjat este acela ca se inceraca acuzarea mea pentru ca mi-am permis sa-i chem la conciliere directa pe Presedinte si Vicepresedinte prin avocat.Plangerea mea este exclusiva pentru ei.Nu am nimic cu membrii Asociatiei.Stiti foarte bine ca am incercat sa rezolv pe cale amiabila inca din Octombrie 2012.De fiecare data am fost plimbat cu vorba.Eu am semnalat avantajarea dezvoltatorului prin masurile luate.Dezvoltatorul detine aprox.15% din cota indiviza numai parcari si boxe in propietate exclusiva,fara apartamente,si nu plateste nimic pentru ele.Imi pare rau ca nu vedeti lucrurile astea si nu luati atitudine.Nu-mi cereti sa fac la fel!

Americanu

Mesaje : 38
Data de inscriere : 14/01/2011

Sus In jos

SEDINTA 15.05.2013 Empty Re: SEDINTA 15.05.2013

Mesaj  Baschir Laurentiu 15/5/2013, 23:08

"Sedinta din 15.05.2013 s-a desfasurat in acceasi nota de dezinformare si inducere in eroare."
ACEASTA ESTE DOAR PAREREA DUMNEAVOASTRA SI AVETI DREPTUL DE A O SPUNE TINAND CONT CA TRAIM INTR-O TARA DEMOCRATICA.

"Nu se spune tot adevarul."
DIN MOMENT CE NU EXISTA NICI UN COMPLOT LA MIJLOC SAU SUBSTRATURI INCURCATE, ACEASTA AFIRMATIE NU ISI ARE ROSTUL SI NU TRAIM IN VREAUN ROMAN POLITIST.

"Am cerut sa vina administratorul Dan Titica sa explice clar ce prevede legea 230/2007."
NU STIU CE ATI CERUT DUMNEAVOASTRA, DOAR CA ACEASTA LEGE SE POATE CITI DE ORICINE DORESTE ACESTA.

"Este gresita ideea ca daca punem pe nr de persoane v-a creste mult intretinerea."
NU ESTE O IDEE, ESTE UN CALCUL MATEMATIC. IN URMA SIMULARII PREZENTATE DE CRESTERE A INTRATINERII ODATA CU SCHIMBAREA MODULUI DE CALCUL AL ACESTEIA DACA DUMNEAVOASTRA DE FAPT CONSIDERATI CA SCADE VA ROG SA O SI DEMONSTRATI.

"Alt aspect care m-a deranjat este acela ca se inceraca acuzarea mea pentru ca mi-am permis sa-i chem la conciliere directa pe Presedinte si Vicepresedinte prin avocat.Plangerea mea este exclusiva pentru ei.Nu am nimic cu membrii Asociatiei."
VA ROG SA INTELEGETI CA NU V-A ACUZAT NIMENI DE NIMIC DOAR CA PLANGEREA DUMNEAVOASTRA NU ARE CUM SA SE ADRESEZE DECAT ASOCIATIEI SI ATUNCI ASOCIATIE ESTE CONSTITUITA DIN PROPRIETARI SI REPREZENTATA DE PRESEDINTE (VICEPRESEDINTE). IN ACESTA SITUATIE DACA ORICE PROPRIETAR ARE INTREBARI CONSIDER CA AVETI OBLIGATIA MORALA DE A RASPUNDE ATAT TIMP CAT TOTI PROPRIETARII SUNT INCLUSI INTR-UN FEL SAU ALTUL.

"Stiti foarte bine ca am incercat sa rezolv pe cale amiabila inca din Octombrie 2012.De fiecare data am fost plimbat cu vorba."
STIM FOARTE BINE CA CE SE INTELEGE PRIN CALE AMIABILA INSEAMNA CA ORICE EXPLICATIE DATA SUB O FORMA SAU ALTA DACA NU INTRUNESTE CREZAREA DUMNEAVOASTRA SE TRANSFORMA IN PLIMBAT CU VORBA.

"Eu am semnalat avantajarea dezvoltatorului prin masurile luate.Dezvoltatorul detine aprox.15% din cota indiviza numai parcari si boxe in propietate exclusiva,fara apartamente,si nu plateste nimic pentru ele."
ACEST ASPECT SE VA REZOLVA/RECTIFICA CONFORM LEGII. (CEEA CE NU INSEAMNA NEAPARAT CA ESTE IN AVANTAJUL NOSTRU)

"Imi pare rau ca nu vedeti lucrurile astea si nu luati atitudine.Nu-mi cereti sa fac la fel!"
IMI PARE RAU CA NICI DUMNEAVOSTRA NU VEDETI LUCRURILE ACESTEA DAR PE DE ALTA PARTE MA BUCUR CA LUATI ATITUDINE.

VA VOM STA LA DISPOZITIE CU ABSOLUT ORICE DORITI DIN PUNCT DE VEDEREA AL ASOCIATIEI EVOCASA OPTIMA IN CALITATEA DUMNEAVOSTRA DE PROPRIETAR.

O zi placuta !





Baschir Laurentiu
Admin
Admin

Mesaje : 56
Data de inscriere : 18/02/2011

Sus In jos

SEDINTA 15.05.2013 Empty Sedinta 15.05.2013

Mesaj  Americanu 15/5/2013, 23:53

Salut.
Ai uitat de..."Procentul de 30% pierderi la caldura poate fi mentinut in continuare daca e votat in Adunarea Asociatiei.Numai sa se vrea!"
Din cauza acestei atitudini am ajuns la avocat.
O zi minunata!

Americanu

Mesaje : 38
Data de inscriere : 14/01/2011

Sus In jos

SEDINTA 15.05.2013 Empty Re: SEDINTA 15.05.2013

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum