Evocasa Optima
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Declaratie incasare pret + contoare energie electrica

In jos

Declaratie incasare pret + contoare energie electrica Empty Declaratie incasare pret + contoare energie electrica

Mesaj  Bogdan25 22/4/2011, 05:42

Dragi vecini,

Pct 1. Celor ce au prevazut in contractul de v/c la art 3.2.2 ultimul paragraf obligatia Gila de a da o declaratie de incasare pret, ridic urmatoarea problema.
In art 3.5 este mentionat « cumparatorul va suporta toate si oricare cheltuielile privind incheierea contractului si privind autentificarea oricarei declaratii solicitate de catre cumparator vanzatorului, inclusiv taxele notariale, …, astfel incat pretul de vanzare sa fie incasat integral in contul vanzatorului »

Acum, dpdv Gila, daca ati dori obtinerea unei asemenea declaratii (inseamna ca ati solicitat-o) asumata ca obligatie contractuala de catre acestia sa o dea clientului, clientul trebuie sa se deplaseze la BNP Seucan si Nitu:
    in timpul programului biroului notarial

    in maxim 1 luna Smile

    cu suma de 20 ron + TVA


Suma nu este fabuloasa, dar mie cel putin vine inca o data sa imi confirme seriozitatea acestei mari companii de a-si respecta obligatiile. Bine ca nu m-a chemat la Baia Mare sau in Israel sa o ridic. In acest caz am avut obraznicia de a invita Gila sa vina sa-si colecteze intretinerea. (inca nu am cerut si un comision)

Pct. 2 Ce se mai aude de contoarele individuale de energie electrica?

In prima faza am fost invitat sa platesc 150 EUR (la mine in contr era suma maxima).
Cand am ridicat problema "in baza unor documente doveditoare, furnizate de catre Gila in termen de 10 zile de la notificare", conform c v/c am primit chitante si facturi pentru o suma ~50-60 RON.
ADEVARAT: AM INTELES CA NU REPREZINTA SUMA FINALA, CA VOR MAI FI SI ALTE FACTURI/CHITANTE ... insa, le asteptam .. "pana la maxim 150 EUR Smile "

Pct 3. Am transmis si eu o un mail doamnei Elena sa-mi anunt "multumirea" fata de calitatea prestata si "beneficiile" de a locui intr-un "complex" rezidential "modern".
De asemenea pentru a ma asigura ca la urmatoarea intalnire dna Elena nu mai este surprinsa de nemultumirile si numarul oamenilor.

Pct 4. Va doresc un Paste Fericit!

O zi buna.

Bogdan25

Mesaje : 12
Data de inscriere : 14/04/2011

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum