Evocasa Optima
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

parcare

4 participanți

In jos

parcare Empty parcare

Mesaj  bogdan.popa 25/4/2012, 00:32

salut!
am vorbit si eu la primarie cu privire la marcarea locurilor.
mi s-a spus ca ar fi indicat sa facem o cerere in care se solicitam marcarea locurilor.
am trimis si domnului administrator modelul de mai jos pentru a capata o stampila si semnatura din partea asociatiei
ar fi indicat ca cei din complex care detin locuri de parcare sa le noteze in tabel pentru a fi compet.
in momentul in care avem actul semnat/stampilat si completat se poate depune la registratura.
astept sugestii.

CERERE
Catre: Administratia Financiar Sector 3
Bucuresti

Prin prezenta va rugam a efectua demersurile necesare in vederea marcarii corespunzatoare a locurilor de parcare din fata blocului nostru situat in str. Fetesti 54-56, bloc 1, in vederea respectarii autorizatiilor de parcare emise.
Mentionam ca in blocul nostru sunt urmatorii proprietari cu locuri de parcare inchiriate:
1. bogdan popa locul nr. 38
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
.
.
.
.


Va multumim, 25.04.2012
Asociata de proprietari Evo Casa Optima
Semnatura/Stampila

bogdan.popa

Mesaje : 33
Data de inscriere : 02/03/2012

Sus In jos

parcare Empty Re: parcare

Mesaj  Baschir Laurentiu 29/4/2012, 22:59

Se va rezolva si problema marcarii parcarii . doar ca din punctul meu de vedere zile acestea sunt destul de "prins" de saptamana viitoare (7 - 11 .04 2012)ma voi ocupa (daca nu se intampla nimic pana atunci) de stabilirea unui tabel si de a afla numarul parcarii ce il detine fiecare vecin respectiv trimiterea cererii la primarie !

O zi placuta !

Baschir Laurentiu
Admin
Admin

Mesaje : 56
Data de inscriere : 18/02/2011

Sus In jos

parcare Empty Re: parcare

Mesaj  bogdan.popa 30/4/2012, 02:18

ok
daca este nevoie pot duce actele la administratie eu.
o zi buna

bogdan.popa

Mesaje : 33
Data de inscriere : 02/03/2012

Sus In jos

parcare Empty Parcare

Mesaj  Americanu 30/4/2012, 11:23

Salut.
Am pus in holul de la intrare un anunt.Propun ca pe 2 Mai sa ne intalnim sa facem adresa aceea catre Primarie.
Cel cu locul 38 vad ca dupa toate discutiile de aici tot si-a marcat locul...inseamna ca am vorbit degeaba.Crede-ma ca si eu maine pot sa sterg ce ai marcat tu sau oricare alt vecin si sa trec locul meu nr 44.Asta e o solutie??

Americanu

Mesaje : 38
Data de inscriere : 14/01/2011

Sus In jos

parcare Empty Re: parcare

Mesaj  bogdan.popa 1/5/2012, 10:23

vad ca in afara de mine si de tine nu este nimeni interesat pe acest forum de problema parcarii...sunt curios cati ne vom strange maine seara.
am trecut numarul deoarece timp de 2 zile perosana care a parcat a lasat masina la jumatate in asa fel incat nimeni sa nu ii poata parca in fata.
dupa cum observi las masina destul de in spate in caz ca doreste cineva sa parcheze in fata mea sa poata face acest lucru asa cum ai facut si tu.


bogdan.popa

Mesaje : 33
Data de inscriere : 02/03/2012

Sus In jos

parcare Empty Parcare

Mesaj  Americanu 1/5/2012, 20:43

Sunt si eu curios cati o sa vina.
Problema e ca eu de anul trecut am platit locul 44 pentru ca e mai aproape de intrare si eu am mai mereu bagaje si pot sa-mi vad masina de la balcon.Sunt printre primii mutati in acest bloc si deci puteam sa-mi aleg ce loc vroiam.Problema e ca primul istet si-a marcat locul si restul dupa el.Efectul de gasca.E mai simplu asa decat sa gandesti si sa faci ceva concret sa marcam cum trebuie.In aceasta parcare intra 22 masini iar in situatia de fata nu intra mai mult de 15.Cum am mai spus,s-au mutat mai multi in bloc si a inceput sa devina o problema parcarea auto.Pana acum n-a fost chiar asa o problema.
Sper sa vina detinatorii de parcari la intalnire ca altfel,daca vad ca sunt nepasatori,trebuie sa stie ca ce e marcat nu e in regula si atunci nu trebuie sa aibe pretentii cand o sa gasesca locul marcat de ei ocupat.Daca nu vin la intalnire,eu anunt de acum ca o sa parchez unde gasesc liber si nu vreau sa fiu deranjat cu telefoane.
Sper sa se rezolve amiabil aceasta problema

Americanu

Mesaje : 38
Data de inscriere : 14/01/2011

Sus In jos

parcare Empty Re: parcare

Mesaj  bogdan.popa 1/5/2012, 22:04

eu unul voi veni.
restul..daca sunt la fel de interesati ca discutia de pe forum...
dar sa nu ma grabesc.
vedem diseara la 20.00.
si eu vreau sa o rezolvam problema si ar trebui toti vecinii sa doareasca acest lucru.
eu am ales 38 deoarece in afara de el doar pe 35 nu scria nimik...cand m-am dus prima data la administratie nu aveam de unde sa stiu ce se potriveste si ce nu....iar loc de parcare in comlex nu mi se tarea o varianta sa cumpar..



bogdan.popa

Mesaje : 33
Data de inscriere : 02/03/2012

Sus In jos

parcare Empty Salutare

Mesaj  redhotchilli 2/5/2012, 03:38

Buna ziua
Am urmarit cu interes de-a lungul timpului acest forum, nu am postat pana acum pentru ca nu am fost in cunostinta de cauza (mai ales datorita faptului ca inca nu m-am mutat in bloc) dar tin pe aceasta cale sa va salut pe toti.
Foarte posibil sa scriu cu intarziere la acest subiect, avand in vedere ca din ce am inteles diseara la ora 20 va avea loc o intalnire la care nu am cum sa particip. Ma intereseaza in mod direct acest subiect al parcarilor de la primarie - si eu am un loc platit, recent autorizat de primarie, respectiv locul nr. 47 - am incercat sa il localizez insa nu este marcat si nu imi pot da seama unde se afla. Doamna de la primarie mi-a spus ca "vecinul" meu direct este un auto cu nr. YEF (sper ca nu gresesc, nu am autorizatia in fata). Asadar va rog frumos sa ma treceti si pe mine in acea cerere despre care este vorba mai sus, din oficiu; autorizatia mea este pentru nr. de inmatriculare B 100 XIA.
Va stau la dispozitie pentru alte detalii si va felicit pentru initiativa.
Numai bine.

redhotchilli

Mesaje : 3
Data de inscriere : 07/02/2011

Sus In jos

parcare Empty Re: parcare

Mesaj  bogdan.popa 2/5/2012, 03:59

salut
sus in colt pe autorizatie ai un numar. nu cel de inmatriculare.
ceva de genul; 1059..
bogdan

bogdan.popa

Mesaje : 33
Data de inscriere : 02/03/2012

Sus In jos

parcare Empty Re: parcare

Mesaj  redhotchilli 2/5/2012, 04:06

In regula, multumesc, revin in cel mai scurt timp cu nr. autorizatiei. Numai bine.

redhotchilli

Mesaje : 3
Data de inscriere : 07/02/2011

Sus In jos

parcare Empty Re: parcare

Mesaj  redhotchilli 2/5/2012, 04:48

Autorizatie nr. 1075. Multumesc.

redhotchilli

Mesaje : 3
Data de inscriere : 07/02/2011

Sus In jos

parcare Empty parcare

Mesaj  Americanu 2/5/2012, 06:20

Salut.Începe lumea să fie interesata.Bogdan,faci tu adresa aceea?Te rog să scrii că e urgent şi că deja sunt discuţii aprinse pe tema asta.La voi scrie cod parcare 700?În adresa trebuie trecut codul parcarii şi adresa .Asta e mai important şi după aia noi trecem numele şi nr locului şi semnam.

Americanu

Mesaje : 38
Data de inscriere : 14/01/2011

Sus In jos

parcare Empty parcare

Mesaj  Americanu 2/5/2012, 06:29

Eu o să ajung pe la 8p.m.Bogdan,da-mi un semn că să vorbim cum să sune adresa.Modelul expus de tine aici este ok,dar trebuie completat cu ceva.Suna-ma şi vorbim cum o ticluim.Florin 0761434095 sau 0723661054

Americanu

Mesaje : 38
Data de inscriere : 14/01/2011

Sus In jos

parcare Empty Re: parcare

Mesaj  bogdan.popa 2/5/2012, 06:58

la 20.00 ne vedem jos la parcare si stabilim.
ok?
bogdan
am o singura problema aici nu am imprimanta sa o tiparesc adresa.
macar sa avem numerele de inmatriculare si autorizatie de la toti si e bine si asa sa punem in adresa.
nu stiu cat e codul..cred ca 700 iar nr. e 1059 la autorizatie.

bogdan.popa

Mesaje : 33
Data de inscriere : 02/03/2012

Sus In jos

parcare Empty Re: parcare

Mesaj  bogdan.popa 8/5/2012, 00:00

s-a reusit completarea tabelului?

bogdan.popa

Mesaje : 33
Data de inscriere : 02/03/2012

Sus In jos

parcare Empty Re: parcare

Mesaj  Baschir Laurentiu 14/5/2012, 00:54

Nu .... il voi afisa la intrarea in bloc si fiecare sa se semneze (evident doar pentru cei ce detin acele locuri !)

Baschir Laurentiu
Admin
Admin

Mesaje : 56
Data de inscriere : 18/02/2011

Sus In jos

parcare Empty Parcare

Mesaj  Americanu 22/5/2012, 19:49

Salutare.
S-a mai intamplat ceva cu acel tabel?
Eu am fost ieri la Primarie si din ce-am intrebat pe acolo,mi-am dat seama ca ei n-o sa vina sa marcheze locurile.Asa ca trebuie sa ne organizam noi si sa marcam.M-am uitat inca o data pe schita parcarii si sunt 22 locuri dispuse in spic incepand cu locul 31 si terminand cu 52.Propun ca in acest weekend sa ne intalnim pentru a face masuratori si eventual sa si marcam deja.Trebuie anuntati vecinii care nu prea misca masinile din parcare.Ne trebuie o ruleta de metraj mai mare,vopsea si pensule.
Daca sunteti de acord cu propunerea mea,dati un semn aici sau la tel.0761434095 Florin

Americanu

Mesaje : 38
Data de inscriere : 14/01/2011

Sus In jos

parcare Empty Re: parcare

Mesaj  bogdan.popa 23/5/2012, 10:18

eu sunt de acord.
bogdan

bogdan.popa

Mesaje : 33
Data de inscriere : 02/03/2012

Sus In jos

parcare Empty Re: parcare

Mesaj  bogdan.popa 25/5/2012, 00:48

nu cred ca sambata aceasta ar fi o varinata buna..vremea nu ne ajuta.
florin ai primit de la cineva mesaje cu privire la partea cu marcatul in afara de mine?
sau suntem doar noi doi?

bogdan.popa

Mesaje : 33
Data de inscriere : 02/03/2012

Sus In jos

parcare Empty Parcare

Mesaj  Americanu 25/5/2012, 01:58

Salut .Numai noi ne agitam.Eu am cumpărat ruletă de 20 m şi când ne permite vremea facem treaba.Trebuie masurat înainte şi să facem o schiţă.Şi să vorbim înainte cu cei care au parcări să vină să-şi mute masinile

Americanu

Mesaje : 38
Data de inscriere : 14/01/2011

Sus In jos

parcare Empty Re: parcare

Mesaj  bogdan.popa 31/5/2012, 09:50

salut.
se mai afiseaza tabelul acela pentru parcare?? ca parca asa ramasese..

bogdan.popa

Mesaje : 33
Data de inscriere : 02/03/2012

Sus In jos

parcare Empty Parcare

Mesaj  Americanu 31/5/2012, 10:56

Salut
Vad ca nu intereseaza pe nimeni subiectul PARCARE.Eu am fost saptamana trecuta la Primarie si din ce-am inteles..ei n-o sa vina sa marcheze.Merita sa incercam si cu Adresa facuta de noi,dar eu propun sa ne vedem intr-o zi sa masuram si sa facem o schita.Am cumparat chiar si o ruleta de 20m de la Obi.La sedinta propusa de mine a venit decat Bogdan si baiatul cu gemenii.In rest...ca strutul.Au pretentii dar nu fac nimic.Asa s-a intamplat cu baiatul cu Peugeot negru....m-a interlepelat la lift ca el are 2 locuri si unde parcheaza??La sedinta si la discutii nu vine,dar pretentii are...
Eu si cu Bogdan am avut initiativa,restul.....
Daca vreti,Sambata la ora 10 ne intalnim in parcare sa facem masuratori si o schita.Dupa aceea trebuie sa anuntam propietarii de masini cu niste fluturasi la stergator o data la care sa marcam dupa schita.Eu cred c-o sa avem probleme cu Loganul albastru,ca nu s-a mai miscat de 2 luni.Eu am vazut o femeie la masina,dar nu cred ca sta la noi un bloc.Apropos.....ce marcaj si-a facut affraid (unde a vazut ea asa ceva?)
In continuare astept propuneri...inca o data 0761434095 Florin

Americanu

Mesaje : 38
Data de inscriere : 14/01/2011

Sus In jos

parcare Empty Re: parcare

Mesaj  bogdan.popa 1/6/2012, 04:08

ma gandeam..sa ducem totusi la primarie hartia...
la cat de receptiva e lumea...ne trezim cu toate masinile si nu putem oricum marca.....
sambata prefer daca ne vedem dupamiaza nu cred ca sunt acasa inpa in pranz..
bogdan 0766510246

bogdan.popa

Mesaje : 33
Data de inscriere : 02/03/2012

Sus In jos

parcare Empty Re: parcare

Mesaj  Baschir Laurentiu 4/6/2012, 23:52

da ... am vb si eu la primarie asa ca putem sa facem 5000 de tabele ...este campanie si cam greu sa face ei aceasta fapta acum...adic ala SF. Asteapta !

hotaram o zi se muta toate masinile si le marcam .... !

Baschir Laurentiu
Admin
Admin

Mesaje : 56
Data de inscriere : 18/02/2011

Sus In jos

parcare Empty Re: parcare

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum