Evocasa Optima
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Parcarea autoturismului in curtea interioara

2 participanți

In jos

Parcarea autoturismului in curtea interioara Empty Parcarea autoturismului in curtea interioara

Mesaj  Dana Gheorghe 6/8/2012, 05:20

Am si eu un mesaj pentru "Locatarul" care nu poate dormi cand vede auto B-90-XPJ sau B-985-DNI sau B-01-WLO parcat in curtea blocului si trimite Mail catre superiorii paznicilor sa faca rau (pentru ca nu stiu cine este sa-i spun in fata)...Omule,parchez masina intr-o curte goala,pe un loc unde nu incurc pe nimeni,in serile cand vin f tarziu si nu gasesc loc afara.La intrare langa parculet evit sa o mai las pentru ca mi-au facut-o de comanda si am gasit-o si lovita,loc de la primarie nu imi pot lua pentru ca nici una din masinile mele nu are in talon adresa asta.Probabil dispuneti de prea mult timp liber si aveti timp de mail-uri ca X a parcat,Y a plecat, Z s-a ...dar constat ca fiecare bloc trebuie sa aiba comunistul lui,indiferent de varsta Smile Lasa omule rautatea asta gratuita ca nu iti aduce nimic,masina daca sta parcata,sta in curte pe asfalt in aer liber ,nu langa sotia sau sotul dumitale in pat sa incurce asa rau Wink

Dana Gheorghe

Mesaje : 15
Data de inscriere : 31/07/2012

Sus In jos

Parcarea autoturismului in curtea interioara Empty Re: Parcarea autoturismului in curtea interioara

Mesaj  dandavid 14/8/2012, 00:40

Locurile de parcare din curtea interioara apartin ADAMA cu scopul de a fi vandute , domnul de la paza este angajat ADAMA nu de catre Asociatia de Proprietari si este platit exclusiv de ADAMA pentru serivciile prestate, inclusiv paza locurilor de parcare ADAMA , rezulta ca, fac ce vor cu locurile lor de pacare, daca este sa va certati cu cineva ..va certati cu ADAMA. (Paznicu este angajat ADAMA )
Va sugerez sa parcurgeti si Regulamentul de Ordina Interioara semnat de dumneavoastra cu ADAMA si preluat de catre Asociatia de Proprietari, exista cateva puncte cu privire la spatii comune si destinatia acestora inclusiv drumul de acces in interiorul complexului.

dandavid

Mesaje : 77
Data de inscriere : 13/01/2011

Sus In jos

Parcarea autoturismului in curtea interioara Empty Re: Parcarea autoturismului in curtea interioara

Mesaj  Dana Gheorghe 15/8/2012, 23:17

Am semnat eu regulament de ordine interioara? unde este regulamentul asta?da unde sunt la scoala?Dan David...Sotia ta sta toata ziua pe geam si daca i se pare ceva trimite repede mail-uri la adama,ca aia nu ii convine,aia i se pare! mi-au spus si cei de la adama si cei de la paza (si paza care a fost in trecut si astia care sunt acum)si Catalin...! Daca ma cert cu adama ca parchez masina,lasa-ma sa ma cert cu adama,nu va mai bagati voi,hai fiecare sa-si vada de treaba lui.Dar eu nu ma cert cu Adama,ma cert direct cu paznicul, ca ala,jegul ala de om ,nu are dreptul sa-mi vorbeasca mie de parca as fi eu angajata lui,sau ne stim de o viata,el m-a crescut si ma cearta!uite daia ii fac ambitie si numai de a dracu parchez in curte langa cazane ca acolo nu vinde adama loc! si poate intr-o seara ma aduce in stare de ma bat cu el ca barbatii!sa ma lase dracu in pace ca ma dispera bosorogu ala! Pe Titica cine l-a angajat?Eu? Nu! Voi!daca mi se pare ca sunt pacalita si il acuz de anumite chestii sa vina sa-mi dea explicatii cu facturile in mana ca este platit de noi toti.Crezi ca nu am numarul lui de telefon?il am dar nu raspunde!numai raspunde nici la mail!am vb cu Laur sa il cheme intr-o seara sa stam de vorba!
Nu sunt obraznica,nu vreau sa ma cert!Suntem tineri cu totii,suntem doar cateva familii, si ar trebui sa ne intelegem,parerea mea!

Dana Gheorghe

Mesaje : 15
Data de inscriere : 31/07/2012

Sus In jos

Parcarea autoturismului in curtea interioara Empty Re: Parcarea autoturismului in curtea interioara

Mesaj  dandavid 15/8/2012, 23:32

Stimabila Vecina

In primul rand sotia mea nu sta pe geam , in a doilea rand nu a trimis si pot sa garantez ca nu va trimite niciodata mailuri la Adama.
In alta ordine de idei eu v-am explicat situatia cu paznicii si cu rolul lor acolo in rest fiecare este liber sa faca cum ii dicteaza bunul simt.
Am vorbit cu Dl Titica si nu a pimit nici un telefon de la dvs. iar la mail a raspuns, daca doriti va postez eu raspunsurile aici.
Regulamentul de ordine interioara l-ati semnat , este obligatoriu sa existe la un si nu cred ca Adama a sarit peste acest amanunt important.
In respectivul regulament ( preluat de Asociatia de Proprietari ) este specificat ca este interzisa parcarea autoturismelor pe drumul de acces. Este decizia dumneavoastra sa parcati acolo dar este de datoria mea sa va instiintez ca in cazul unui scenariu de incendiu Politia Romana si Pompierii dau amenzi atat dvs cat si Asociatiei.

dandavid

Mesaje : 77
Data de inscriere : 13/01/2011

Sus In jos

Parcarea autoturismului in curtea interioara Empty Re: Parcarea autoturismului in curtea interioara

Mesaj  Dana Gheorghe 15/8/2012, 23:41

Mai exact care este drumul de acces pe care parchez eu? Langa cazane?pe loc de parcare sau afara langa parculet? ca nu inteleg pe unde nu are loc pompierul! in ceea ce priveste mail-urile trimise de catre sotia dvs,nu le-am vazut,am spus doar ce mi-au spus catalin,paznicii si fetele de la adama.

Dana Gheorghe

Mesaje : 15
Data de inscriere : 31/07/2012

Sus In jos

Parcarea autoturismului in curtea interioara Empty Re: Parcarea autoturismului in curtea interioara

Mesaj  Dana Gheorghe 15/8/2012, 23:50

Domnului Titica tocmai i-am trimis un mail si astept sa-mi confirme o ora pentru maine sa ne intalnim sa ma lamureasca si pe mine.

Dana Gheorghe

Mesaje : 15
Data de inscriere : 31/07/2012

Sus In jos

Parcarea autoturismului in curtea interioara Empty Re: Parcarea autoturismului in curtea interioara

Mesaj  dandavid 15/8/2012, 23:52

Daca stiti din auzite va rog sa nu va lansati la acuze, m-am puratat si eu si sotia mea mereu politicos si cerem acelasi lucru. Consider incheiat acest subiect.
Nu trebuie sa facem politica pe drumul de acces , stiti foarte bine care este acest drum , eu sunt dator sa va aduc la cunostinta aceste aspcte, nu fac politie sa va dau afara din complex sau alte lucruri de care ma acuzati.
Decizia va apartine.
Sunt dator si sa pun in aplicare Hotararea Adunarii Generala din data de 13.06.2012 si din pacate intreti sub incidenta ei. Apartamentele care acumuleaza datorii mai mari de 90 zile vor fi debransate de la utilitati.
Dati-mi numarul dvs de telefon il transmit lui Dan si va suna .. Lamuriti lucrurile si putem incheia si aceste neplaceri

dandavid

Mesaje : 77
Data de inscriere : 13/01/2011

Sus In jos

Parcarea autoturismului in curtea interioara Empty Re: Parcarea autoturismului in curtea interioara

Mesaj  Dana Gheorghe 16/8/2012, 00:26

0784.606.597 este numarul meu de telefon
ne-am vazut aproape in fiecare zi in curtea blocului puteam deschide subiectul pe tema parcarii,a drumului de acces,a mail-urilor,etc.Sa nu imi aduc aminte de perioada cu stergatoare ridicate la Passat,care mi-au fst rupte pt ca alea nu se ridica....am tacut...
faza din auzite...doar nu imi trimetea mie mail ca parchez masina nu stiu cum...normal ca mi-au spus aia ca sotia lui Dan David trimite mail-uri cu tot ce vede pe geam...nu ma intereseaza,fiecare sa-si vada de treaba lui! vad ca abea astepti sa imi iei mie apa rece de la usa! nu o sa-mi iei nimic! sa se miste cine trebuie sa imi faca calculele cum trebuie ca sa platesc ca eu nu dau banii pe mazgaliturile lu'titica!!ca MUNCESC pe bani...daca nu ati avut neplaceri si totul a fst la voi in regula asta nu inseamna ca si eu trebuie sa platesc tot ce scrie acolo!nu vreau sa dau nici un ban pana nu vine cu facturile! nu stiu ce mail-uri ti-a trimis,ce raspunsuri ai vazut....cam ce a vrut el!
nu are rost sa fac panarama aici ca mie nu mi-e frica si nici rusine sa spun omului in fata ce ma deranjeaza,ce stau sa scriu eu pe forum...

Dana Gheorghe

Mesaje : 15
Data de inscriere : 31/07/2012

Sus In jos

Parcarea autoturismului in curtea interioara Empty Re: Parcarea autoturismului in curtea interioara

Mesaj  dandavid 16/8/2012, 01:00

Nu intru in polemica cu dvs cu atat mai mult cu cat discutam un subiect care nu se bazeaza pe fapte reale. V-am spus consider subiectul inchis.
Am inteles de la Dan ca miane la orele 18:30 este stabilita intalnirea. Sper ca dupa aceasta intalnire lucrurile sa fie lamurite.
Incidenta hotararii Adunarii generala din data de 13.06.2012 se indreapta asupra tuturor apartamentelor cu datorii mai mari de 90 zile.
Nu eu, ..Asociatia de Proprietari este datoare sa respecte si sa puna in aplicare aceste hotarari.
Daca aveti obiectii sunteti libera la urmatoarea sedinta sa propuneti schimbarea mea din calitatea de presedinte al aociatiei.

dandavid

Mesaje : 77
Data de inscriere : 13/01/2011

Sus In jos

Parcarea autoturismului in curtea interioara Empty Re: Parcarea autoturismului in curtea interioara

Mesaj  Dana Gheorghe 16/8/2012, 01:32

Crede-ma ca nu vreau sa-mi vorbesti cu Dvs...Din partea mea poti fi presedinte toata viata,nu ma intereseaza.nici eu nu vreau sa intru in polemica cu tine,pt ca ma enervez prea repede si n-are rost...am lucruri mai importante de facut decat sa ma preocupe blocul asta de carton cu care m-am pacalit,parcarea lui,paza cea mai proasta,vecinii care se agita de parca le ridica careva statuie in curte...pe mine sa ma lamureasca Dl Dan Titica si n-am alta problema.

Dana Gheorghe

Mesaje : 15
Data de inscriere : 31/07/2012

Sus In jos

Parcarea autoturismului in curtea interioara Empty Re: Parcarea autoturismului in curtea interioara

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum