Evocasa Optima
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Restante intretinere

2 participanți

In jos

Restante intretinere Empty Restante intretinere

Mesaj  mihaela_birlan 8/5/2013, 10:35

Buna seara,

Prin prezentul mesaj adresez rugamintea catre toti locatarii cu restante la intretinere sa plateasca sumele restante reprezentind intretinere.

Deja am fost instiintati de GDF SUEZ de intreruperea furnizarii gazelor si nu este corect sa fim afectati cu totii de aceasta masura ( lipsa apa calda in acest caz plus cheltuieli cu refurnizarea ulterior) pentru restantele inregistrate de o parte dintre locatari. O parte cam mare as spune, din pacate, dupa suma totala afisata ca restanta pe ultima lista - respectiv la luna martie 2013 (aprox 20.000 lei restante suma aproape egala cu luna curenta, extrem de mult in opinia mea).

Personal, sper in constientizarea fiecaruia pentru plata restantelor in cel mai scurt timp.

In caz contrar, propun si rog vecinii nostri din comitet pentru identificarea unor masuri rapide de recuperare a restantelor.

Va multumesc,

Mihaela Birlan

mihaela_birlan

Mesaje : 13
Data de inscriere : 13/01/2011

Sus In jos

Restante intretinere Empty Restante Intretinere

Mesaj  Americanu 8/5/2013, 11:55

Buna seara,
M-a adresez propietarilor EvoCasaOptima si raspund doamnei Mihaela.
De ce nu ati luat atitudine cand am cerut lamuriri referitoare la modul de calcul al cotei indivize?De ce nu ati luat atitudine cand am cerut reducerea costurilor?Am dat exemple cum se poate in alte parti si la noi nu.Va rog sa intrebati la Evocasa Edenia(Adama).Va rog intrebati la Rasarit de Soare.Va rog,nu vorbiti inainte sa v-a interesati.Poate unii nu au bani,poate unii nu vor sa platesca sumele nejustificate.Spuneti-mi ce a facut conducerea Asociatiei pentru reducerea cheltuielilor de la infiintare pana in prezent.??Va rog dati-mi macar un exemplu.Din contra,cer salarii fara justificare!!!Avem firma de administrare,avem firma de mentenanta pe care ai platim destul de mult pentru ceea ce fac.Cine controleaza efectuarea serviciilor platite??Spuneti-mi cum se numeste si cum arata fochistul care asigura minim 2 ore/zi buna functionare a instalatiilor,de 1 an si 6 luni incoace,conform contractului?De ce platim niste servicii care nu se efectueaza??Stiti cum si unde s-au folosit banii extra contract,Mondo Instal?
Astept raspunsuri...pana atunci...va rog nu aveti pretentii!
Florin ap.34

Americanu

Mesaje : 38
Data de inscriere : 14/01/2011

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum