Evocasa Optima
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Datorii intretinere mai mari de 90 zile

3 participanți

In jos

Datorii intretinere mai mari de 90 zile Empty Datorii intretinere mai mari de 90 zile

Mesaj  IulianaP 5/8/2012, 01:54

Buna ziua,

In legatura cu anuntul referitor la debransarea de la apa a locatarilor care au restante mai mari de 90 zile, eu am o problema cu calcularea intretinerii pe luna aprilie si nu pot plati pana nu rezolvam cumva.
Am trimis pe mail problema, insa nu am primit inca un raspuns.
Poate e mai vizibil mesajul meu aici.
Multumesc,
Iuliana Papuc
iulianapapuc@yahoo.com
Ap. 65.

IulianaP

Mesaje : 2
Data de inscriere : 05/08/2012

Sus In jos

Datorii intretinere mai mari de 90 zile Empty Re: Datorii intretinere mai mari de 90 zile

Mesaj  Dana Gheorghe 6/8/2012, 00:05

Aveti dreptate dna Iuliana.
La fel am gasit si eu greseli si bani care nu se justifica,am trimis mail si mi s-a raspuns cu o aberatie! iar debransarea de la apa,se poate face,doar de la apa calda,in nici un caz de la apa rece!Iar cheltuieli cu debransarea si rebransarea sa le suporte Dl Titica! Nu platesc pt ca am impresia ca sunt pacalita,nu pt ca nu am bani!! sa vina dl Titica sa ne lamureasca si am sa platesc!

Dana Gheorghe

Mesaje : 15
Data de inscriere : 31/07/2012

Sus In jos

Datorii intretinere mai mari de 90 zile Empty Datorii intretinere mai mari de 90 zile

Mesaj  IulianaP 6/8/2012, 01:05

Buna ziua,

la mine nu e vorba de calcule gresite, ci de o eroare pe care a inregistrat-o contorul de caldura si in urma careia a fost calculat un consum anormal de mare (imposibil de consumat fizic).

O zi buna!

IulianaP

Mesaje : 2
Data de inscriere : 05/08/2012

Sus In jos

Datorii intretinere mai mari de 90 zile Empty Re: Datorii intretinere mai mari de 90 zile

Mesaj  Dana Gheorghe 6/8/2012, 04:29

Sa vina Dl Titica la sedinta cu facturile si sa ne explice cum calculeaza nota de plata pentru fiecare apartament...eu am multe nelamuriri si nu depun nici un ban pana nu primesc explicatii.

Dana Gheorghe

Mesaje : 15
Data de inscriere : 31/07/2012

Sus In jos

Datorii intretinere mai mari de 90 zile Empty Re: Datorii intretinere mai mari de 90 zile

Mesaj  Dana Gheorghe 6/8/2012, 04:33

Si numai inteleg,de ce daca apometrul inregistreaza ca am consumat 5 mc apa rece,imi sunt puse la plata corectii apa rece + 4mc...Sad Cum poate consuma o persoana 9 mc de apa rece???in conditiile in care sunt acasa doar noaptea...ma rog,pe banii mei vreau explicatii.

Dana Gheorghe

Mesaje : 15
Data de inscriere : 31/07/2012

Sus In jos

Datorii intretinere mai mari de 90 zile Empty Re: Datorii intretinere mai mari de 90 zile

Mesaj  dandavid 14/8/2012, 00:43

Dan Titica poate fi contactat la urmatorul telefon :

Dan Titica
mob.0722545936

Astepta telefonul dumneavoastra pentru lamuriri.

In alta ordine de idei dovada platii macar partiale a intretinerii poate fi facuta pana LUNI 20.08.2012. De la acea data Asociatia de Proprietari va incepe debransarile datornicilor cu datorii mai mari de 90 zile conform Hotararii Adunarii Generale din data de 13.06.2012.

dandavid

Mesaje : 77
Data de inscriere : 13/01/2011

Sus In jos

Datorii intretinere mai mari de 90 zile Empty Re: Datorii intretinere mai mari de 90 zile

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum